
Mike (Hugh Jackman) en Claire (Kate Hudson) vormen samen de Neil Diamond tribute act Lightning & Thunder. Ze laten zien dat het nooit te laat is om liefde te vinden en je dromen na te jagen, ook al gaat het met vallen en opstaan.
beoordeling
Song Sung Blue is gebaseerd op het waargebeurde liefdesverhaal van Mike en Claire Sardina. Eerder waren zij al het onderwerp van de documentaire Song Sung Blue uit 1998. Regisseur Craig Brewer (Hustle & Flow) besloot een verfilming te maken na het zien van deze documentaire over het bijzondere verhaal van duo Lightning & Thunder. Het is bijna ongeloofwaardig hoeveel tragedie deze mensen volgt, net als in worsteldrama The Iron Claw. Echt een feel good movie is Song Sung Blue dus niet, eerder een tranentrekker. Maar er valt nog genoeg om van te genieten, zeker als je de muziek van Neil Diamond kan waarderen. Naast de ultieme crowdpleaser Sweet Caroline komen meer hoogtepunten uit Diamond’s carrière voorbij, hier gezongen door hoofdrolspelers Hugh Jackman en Kate Hudson.
Jackman speelt een prima rol, maar het is Hudson die er echt uitspringt met haar beste rol sinds haar doorbraak met Almost Famous. De normaal zo glamoureuze actrice zet een onbeschroomde rol neer die wel beloond mag worden met een Oscar-nominatie. Ook de bijrolletjes van Michael Imperioli, Fisher Stevens en Jim Belushi zijn goed.
Song Sung Blue is de film die we in deze onzekere tijden nodig hebben. Een film over je eigen geluk maken. Over vallen, maar ook weer opstaan. Mis het niet.



Geef een reactie